Připravované akce

Stojky a armbalance kurz 8 lekcí

Nauč se letos stát na rukou! Úvodní kurz armbalancí a stojek v Plzni. Začínáme už příští týden! DM pro víc info nebo komentuj STOJKA a já se ti ozvu.

Vyhoupnout se do stoje na rukou, přejít z pozice psa/střechy přímo do “flying split” nebo z pozice židle do boční vrány je skvělý pocit a vypadá to báječně. 

Ale cestou ke stojkám a armbalancím získáte mnohem víc, a je úplně jedno, jak daleko po ní dojdete. Posílíte zápěstí, dosáhnete lepší mobility v ramenou, zpevníte střed těla, zlepšíte svou propriocepci (tj. vnímání těla v prostoru) a doslova dodáte své jógové či jiné fyzické praxi nový rozměr. 

Máte obavy? Tyto pozice jsou dostupnější, než si myslíte! Mnohdy jen stačí, aby vám někdo řekl, že můžete, a poradil vám, jak začít a jak je trénovat.

Jmenuji se Petra, jógu (Ashtangu a vinjásu) učím jeden a půl roku a stojkám a armbalancím jsem propadla před dvěma lety, když jsem dokončovala svůj první lektorský kurz YTT200. Nikdy předtím jsem na rukou nestála. To mi bylo 40 let.

O znalosti, které jsem cestou nasbírala se nyní chci podělit i s vámi. Nabízím vám kurz 8 lekcí, během kterých se zaměříme na budování síly a techniky, potřebných k prvním balancím na rukou. Jsem lektorka a dlouholetá praktikantka jógy, a proto je můj přístup k učení těchto pokročilejších pozic hodně založený na jógových technikách správného dechu a zvědomování těla.

Kurz není určený pro úplné jógové začátečníky, ale spíše pro pohybové nadšence (nejen jogíny), kteří by rádi rozšířili svůj pohybový arzenál a osvojili si nové dovednosti. Jedná se o silové pozice, ale které v důsledku vyžadují mnohem méně síly než si myslíte. Jde hlavně o:

překonání strachu,
budování důvěry ve své tělo,
posilování vůle,
schopnosti vypnout a jednat,
meditaci v pohybu (nikdy jsem nenašla více klidu v hlavě, než když balancuji ve stoji na rukou)

Kurz 17. ledna až 13. března (vždy ve středu) od 17:30 do 18:45 v @gaeayogastudio

Přihlašování/otázky: [email protected] nebo pošli DM přímo zde na IG
Počet míst: 10
Cena: 1 800 Kč / 8 lekcí

Stojky a armbalance kurz 8 lekcí

Prodloužená lekce yin jógy - jarní probuzení 

Období zimy začne již brzy pomalu ale jistě ustupovat. Příroda se probouzí a s ní bychom měli i my, samozřejmě ve svém tempu a s lehkostí. Jaro je symbolem nového začátku, růstu a obnovy. Právě teď je čas na zbavení se toho, co nám neslouží, abychom vytvořili prostor pro nové začátky. V této lekci si dopřejeme jak zastavení a zklidnění těla i mysli, ale budeme se věnovat i fyzickému detoxu, abychom ulevili našim játrům a žlučníku, které na jaře dostávají pořádně zabrat. 

Yin jóga následuje principy čínské medicíny, která se věnuje nápravě energie našich důležitých orgánů a tím návratu naší přirozené imunity těla. V každé pozici budeme setrvávat zhruba 3-5 minut, abychom protáhli nejenom svaly, ale i hlubší měkké tkáně jako jsou fascie, šlachy, vazy. Delší výdrž v pozicích nám také pomůže zklidnit mysl a nakoupnout náš energetický systém, který se stará o rovnováhu v našem těle. Pro lepší uvolnění a naladění smyslů, doplníme lekci o vhodnou aromaterapii. Po lekci se sejdeme k posezení nad čajem, kdy si povíme více o:


- Yin józe a józe jako takové
- Harmonii yin, yang a pěti elementů - do hloubky se budeme věnovat elementu dřeva 
- Rozdílů mužské a ženské energie a jak ji správně
využívat pro náš gender
- Výživě (nejenom) podle principů čínské medicíny a detoxu organismu (aktuální pro jaro!)
- Celkově o zdravě vyváženém udržitelném životním stylu


Při diskuzi bude samozřejmě prostor pro vaše otázky a otevření jakéhokoliv jiného tématu, které vás bude zajímat.
Lekce je vhodná pro každého, i úplného začátečníka. Na lekci doporučuji si přinést teplé oblečení. Všechny ostatní pomůcky včetně jógamatek budou k dispozici ve studiu. V případě jakýchkoliv otázek mě prosím kontaktujte přímo na 604 271 545.

Minimální počet účastníků je 5, maximální 12!

Cena: 500,- pro přihlášení online předem a převodem na účet 257039728/0600, 600,- na místě

Moc se na vás těším!:)

Prodloužená lekce yin jógy - jarní probuzení

Yantra yoga

Tato lekce je určena pro začátečníky i pravidelně praktikující jogíny.
Lekce je středně dynamická, spíše protahovací a harmonizující. Nechybí však pozdravy slunce, nebo stojné a balanční pozice. Někdy si projdeme lehkým kardiem, jindy posilovací sekvencí z pilates.


Každou lekci otevírám naladěním se na společnou energii, vykládám z čakrových karet, které nám napoví, co jako skupina potřebujeme momentálně ladit, nebo s jakým tématem pracovat v meditaci. S ohledem na to, je tvořena také celá ásanová část (kombinace pozic).


Úvod patří dechovým technikám a mudrám (gesta rukou), které jsou nedílnou součástí každé praxe. Nejen v meditacích, ale i ásanové části pracujeme se směřování toku energie do čaker a částí těla, využíváme sílu muder (gesta rukou pro podporu proudění energie), zařazuji také energetická cvičení Chi-kung. Závěrečnou meditaci a relaxaci podpořím aromaterapií, hrou na tibetské mísy, zvukovou vlnu, nebo zvonky.

SOUNDHEALING - KAŽDOU DRUHOU STŘEDU V MĚSÍCI

Příspěvek za lekci: 220 Kč

www.yantrayoga.webnode.cz/rezervacnisystem/

Více informací